iceripazarlama-calismalari

Küçük İşletmeler için içerik pazarlaması çok önemli

İçerik pazarlama çalışmalarını arttırmaya yönelik son veriler.

Amerika da işletmelerin % 74’ü , yani birçok küçük firma zaten içerik pazarlaması için anket formu kullanılmakta.
Doğru yolda ilerlediğimizin kanıtı zaten kendini gösteriyor, çünkü bahsi geçen küçük işletmelerin sadece %4’ü devam etmek istemediklerini söylüyor, diğer çoğunluk içerik pazarlamasından avantajlar sağlamış ve bu yılda devam etmek istediklerini belirtiyorlar.

Küçük işletmelerin % 74’ü makale ve blog yazılarını tercih etmiş, bunların % 50’si sosyal medya da içerik yayınladı ve e-posta ile haber bültenlerini duyurdular.

Geçen kasım ayında yapılan bir araştırmaya göre , küçük işletmeler içerik pazarlamasına öngördükleri yıllık bütçelerinin ancak % 6,9 gibi küçük bir fark ile aşmışlar .

Bu araştırmanın sonucunda küçük işletmelerin aslında sosyal medya da daha fazla bütçelerini içerik yazılımı ve pazarlamasına ayırdıklarını görebiliyoruz.

Yani küçük işletmeler sosyal medyada reklam vermek yerine daha fazla makale yazılmasını ve farklı sitelerde yayınlamasının daha verimli olduğunu görmüşler. Artık yeni trend bu olacak.

Küçük işletmeler artık içerik pazarlamasına güveniyor ve uygun bütçeli olduğu için kullanıyorlar. Özellikle geçen yıla bakarsak genelde firmalar aylık 100,-USD bütçe ayırmışlar, sadece % 11 kadar firma 500,-USD aylık harcama yapmış.

2013 de ve önümüzdeki yıllarda da içerik pazarlamasının daha fazla işletme tarafından kullanılması bekleniyor. İnternetin kullanımının artması ile birlikte, insanların daha fazla konuda bilgi sahibi olmak için makaleler okuyacağını gösteriyor.

emarketservices’den alınmıştır