Markanızın bilinirliğinin sağlanması için aramızdasınız . Neden burada olduğunuzu kısaca anlatalım.

 

Neden Somut Medya İnternet Network üyesi olmalıyım ?

Bünyemizdeki portalları büyük Alış Veriş Merkezleri gibi düşünebilirsiniz.  Markalar birden fazla AVM’de mağaza açarlar. İnternet’te bulunabilir olmak için sektörünüzle alakalı portallara üye olmanız “Marka Bilinirliği” nizi artıracaktır.

 

Neden Basın Bülteni yayınlamalıyım ?

Tüm markalar radyo, TV, dergi ve gazetelerde haberlerinin çıkması için medya planlama yaparlar. Artık bu kanallar arasına İnternet’te girmiş durumda. Kolay ve hızlı olan bu kanal aynı zamanda daha hesaplıdır. Üstelik mobil aletlerin gelişimi neticesi artık MECBURİYET tir. Bu mecrada yapılan faaliyetlerin tümüne genel olarak DİJİTAL MEDYA PLANLAMA  diyebiliriz.

 

Neden makale yayınlamalıyım?

Ürün ve hizmetinizin tanıtımı sadece reklamının yapılmasıyla gerçekleştirilmez.  Bu hizmet / ürünün faydasını , kullanım şeklini anlatan bilgilendirici makaleler hazırlamanız gerekir. Hazırlanan bu makalelerin / tanıtım yazılarının İnternet yoluyla tüketicilere ulaştırılması hem kolay hem de hesaplıdır.

 

Portal üyeliği, basın bülteni, tanıtım yazısı ve makale yayınlama gibi çalışmalar neticesi elde edeceğiniz bağlantılar (back link) sayesinde sahip olduğunuz kurumsal web sitenizin Arama Motorları gözünde değerini de yükseltmiş ve internet üzerinden yapılacak aramalarda daha üst sıralarda yer alma şansına sahip olabileceksiniz.

 

Neden bağlantı / backlink almalıyım ?

Web sitenizi bir “Mağaza” olarak düşünürsek, buraya yaptığınız ödemelerin bir HARCAMA değil YATIRIM olduğunu kabul etmemiz gerekir. Web sitenizin adresini bilmeyenler ancak ziyaret ettikleri bir başka siteden veya bir arama motorundan (örneğin Google) size ulaşabilirler. Bu alanlarda üst sıralarda bulunabilmek ve daha fazla ziyaretçi çekebilmek için çeşitli sitelerde , portallarda bağlantılarınızın (backlink) olması gereklidir.