HEMEN ARAYIN: İLETİŞİM      HAKKIMIZDA

Hakkında

 

Neden dijitalmedyaplanlama.com ?

 

dijitalmedyaplanlama.com nedir?

Firmamız Somut Medya İnternet ‘in kurulduğu, yani 2006 yıllarında İnternet sadece web sitesi yapımı ve bunun arama motorlarında (yani Google’da) bulunmasından ibaretti.

 

Web sitesi yapımı da flash ağırlıklıydı. Arama motorlarında bulunmak sadece backlink / bağlantı almakla sınırlıydı.

Daha sonraları İnternet’te bulunmak için daha fazla gayret sarfedilmek zorunda kalındı. Web sitesi tasarımı tarafında kodlama çok önemli hale geldi, ki halen daha çok önemli.

Zamanla ortaya çıkan Sosyal Medya Platformları olaya daha başka bir bakış açısı getirdiler. Bunu teknolojik gelişim izledi ve akıllı telefonlar hemen herkesin alabileceği fiyatlara gelerek, İnternet’in cepte taşınmasına olanak sağladılar.

Web sitesi tasarımında mobil aletlere uygunluk önem kazandı. Hatta Google’da bulunmak için responsive / mobil uyumlu olmak şart oldu.

Arama motorlarında bulunabilir olmak için web sitesi tasarımı ile ilgili uygulamaların tamamına Inside SEO yani Site İçi Arama Motoru Optimizasyonu adı verildi.

Her zaman ilk kural olan “Content is King” yani “İçerik Kraldır” cümlesi geçerliliğini korurken sadece kendi web sitenizin içeriği değil, başka sitelerdeki içerikleriniz, sosyal medya paylaşımlarınız da daha büyük önem kazandı. Bu çalışmaların tamamına Off-site SEO yani Site Dışı Arama Motoru Optimizasyonu adı verildi.

Geçmişte reklam vermek, tanıtım yapmak için klasik mecralar tv, radyo, gazete, dergi, sektörel yayınlar yerine daha farklı uygulamalar kullanılmaya başlandı.

Aslına bakarsanız küçük işletmeler (KOBİ) için bu durum biraz daha iyi oldu. Zira eskiden ellerindeki bütçeyle ancak yerel reklam alanlarında yer alabiliyorken, bugün belki aynı bütçeyle dünya çapında tanıtım yapabiliyor ve marka bilinirliklerini daha hızlı artırabiliyorlar.

Toplamda Dijital Halkla İlişkiler olarak da adlandırabileceğimiz bu faaliyetler içerisinde, içerik yaratmak, basın bülteni yazmak, bunların çeşitli web sitelerinde yayınlanmasını sağlarken , sosyal medya hesaplarından paylaşımlarını gerçekleştirmek, infografikler hazılamak, Google, Facebook gibi mecralarda paralı reklamlar vermek
sayılabilir.

Teker teker bakıldığında bu hizmetler kolay görünse de iş hiç te öyle değil.

Bu çalışmaların sonucunda Marka Bilinirliğiniz etkilenecek. Eğer olumlu bir çalışma yaparsanız iyi bir sonuç alırsınız.

İşte dijitalmedyaplanlama.com fikri böyle doğdu ve özellikle küçük işletmelerin Dijital Medya konusunda bilinçlendirilmesini sağlamak için yayın hayatına başladık.

Burada Dijital Medya konusunda çeşitli yazılar yayınlayarak kişilerin konu hakkında yaşanan gelişmeleri takip etmelerini sağlamaya çalışacağız.

Biz burada konular açıp tartışmalar başlatacağız, sizler de bu yazılara katkıda bulunacak, böylece birlikte doğruyu bulmaya çalışacağız.

Bu konuda yardıma ihtiyacı olan markalar, direkt bizi arayarak terzi işi çözümlere ulaşırken, kısıtlı bütçe ve zamanla çalışan işletmeler markalaşma yolunda ihtiyaç duydukları ilk çalışmaları yine kardeş web sitemiz dijitalmedyapazarlama.com ‘dan satın alabilecekler.

İnternet’in sağladığı tüm kolaylıklardan faydalanarak, oturduğunuz yerden….

Close